Familia creştină în societatea secolului XXI

În contextul Săptămânii Familiei Ortodoxe desfăşurate de Biserica Ortodoxă din Moldova, duminica 24 mai a.c., la Biserica ”Acoperământul Maicii Domnului” din Ghidighici s-a desfășurat Seminarul ”FAMILIA CREȘTINĂ ÎN SOCIETATEA SECOLULUI XXI”.

În cadrul evenimentului au fost susținute două prelegeri:
Preot. Eugen Ionașco cu tema ”Familia creștină – probleme și provocări”,
Preot. Maxim Melinti cu tema ”Familia creștină – Biserica mică”.
Tot aici, am ascultat piese muzicale şi slăviri în interpretarea ansamblului folcloric “Altiţa”, precum şi versuri frumose recitate de tinerii noştrii.
Am trăit o seară deosebită în spiritul familiei creştineşti, împărtăşind bucurii şi emoţii.

1. da problema ca patriarhu moskovei binekuvinteaza ostasi sa omoare püe semenii lor in Ukraina , asta nu ar fi tema de descutie ?

Comentat de Dumitru din 24 May 2015 la 21:11
  2. Dumitru, nu e de capul nostru sa judecam pe altii. Misiunea noastra este sa invatam ca crestinii sa iubeasca pe aproapele, sa ierte, sa asculte si sa fie pasnici!

Comentat de Anonymous din 25 May 2015 la 09:49