SCHIMBAREA LA FAȚĂ A DOMNULUI la GHIDIGHICI

Schimbatu-Te-ai la Faţă în munte, Hristoase Dumnezeule, arătând ucenicilor Tăi Slava Ta, pe cât li se putea. Strălucească şi nouă, păcătoşilor, lumina Ta cea pururea fiitoare, pentru rugăciunile Născătoarei de Dumnezeu, Dătătorule de lumină, slavă Ţie.

Sărbătoarea SCHIMBAREA LA FAȚĂ A DOMNULUI – prilej pentru un ospăț liturgic și un ospăț tradițional frățesc.

Mulțumesc creștinilor noștri pentru organizarea sărbătorii de azi, pregătirea unei mese bogate și pentru crearea unui anturaj miraculos.

Remintesc că în cadrul parohiei Ghidighici se construiește Complexul nostru „INSULA FERICIRII”care va include Biserica „Schimbarea la față a Domnului”, Biserica „Sf. Gheorghe” cu Baptisteriu, Cantina Socială, Școala Duminicală, Biblioteca și Muzeul istoric-bisericesc.

Oricine poate sprijini acest proiect nobil, important și necesar!!!

Rechizitele noastre bancare, în LEI MD, EURO și LEI RO le vedeți în imaginile atașate.

RECHIZITELE NOASTRE ÎN LEI MD, EURO ȘI RON!