5 ani de slujire în parohia Ghidighici (prezentare generală)

Dragi prieteni,

La data de 15 iulie 2010, cu binecântarea Înaltpreasfinţitului Vladimir, Mitropolitul Chişinăului şi al întregii Moldove, eu am fost numit în funcţia de paroh al bisericii cu hramul “Acoperământul Maicii Domnului” din s. Ghidighici, mun. Chişinău.

Au trecut 5 ani de slujbă, de activitate modestă, pe care am realizat-o alături de Consiliul Bisericesc şi cu susţinerea credincioşilor din localitatea Ghidighici.

Mulţumesc Bunului Dumnezeu care mi-a încredinţat să păstoresc parohia această, mulţumesc la fiecare în parte pentru rugăciuni, susţinere şi ajutor! Împreună avem de realizat încă foarte multe,  cu răbdare şi cu înţelepciune!

În final, vă oferim să faceţi cunoştinţă cu prezentare generală a lucrurilor pe care le-am realizat în aceşti 5 ani de zile!

DESCARCĂ/CITEŞTE prezentare-ghidighici (PDF)

1. Multi anita !