Acum puteţi ajuta la constucţia bisericii şi a centrului social, făcând transfer în euro şi dolari

Dragi prieteni,
Vă informăm, că toţi doritori de a sprijiniţa iniţiativa noastră privind construcţia noii bisericii “Schimbarea la faţă a Domnului” şi a centrului social “Insula Fericirii”, pot face acum trasnfer bancar şi în valuta: euro şi dolari USA.

În contiunare vă oferim rechizitele noastre bancare în euro şi dolari.

Vă mulţumim tuturor, celor ce ne susţineţi şi ne ajutaţi! Domnul să vă binecuvânteze pe voi pe toţi!

Pentru alte informaţii, rugăm să ne contactaţi la nr. de tel.: +373-792-56-111 sau prin alte forme de comunicare virtuală: https://biserica-ghidighici.md/contacte/

Remintim, că în incinta parohiei Ghidighici a începuţ construcţia unui centru de spiritualitate, caritate şi cultură ortodoxă „INSULA FERICIRII”, care va include:
Biserica „Schimbarea la Faţă a Domnului”
Baptisteriu cu biserica „Sf. M. Mc. Gheorghe”
Cantina socială
Centrul de zi pentru copii din familii vulnerabile
Centrul de zi pentru vârstnici solitari şi defavorizaţi
Brutăria socială
Curăţătorie socială
Bibliotecă publică
Sală de conferinţe
Clase pentru studii
Cameră pentru mame şi copii
Muzeul istorico-arheologic bisericesc
Şcoală de Pictură
Centrul Media (radio, tv, editură, tipografie).
În această ordine de idei, rugăm pe toţi binecredincioşi creştini să ne susţină în realizarea proiectului nostru nobil!