Anunţ: Lecţia publică a părintelui Vasile Ciobanu la Ghidighici

ora-16-00-parintele-vasile-ciobanu-in-studioul-unimedia

Dragi prieteni, duminica viitoare, 15 martie, ora 17.00, în incinta Parohiei Ortodoxe Ghidighici, va avea loc Lecţia Publică a părintelui Vasile Ciobanu – parohul bisericii din localitatea Costeşti, r-nul Ialoveni.

Tema lecţiei: “Bucuria de a fi creştin”.

Părintele Vasile Ciobanii este unul dintre puţinii preoţi ortodocşi de la noi pentru care preoţia în­seamnă nu doar predici din amvon, liturghie, botez, cununie şi înmormântare, ci şi misionarism.

În ultimii ani, părintele Vasile a avut sute de întâlniri şi discuţii duhovniceşti cu elevi, studenţi şi creştini de toate vârste din întreaga ţara, în ca­drul cărora a predicat cu dragoste şi fermitate Cuvântul lui Dumne­zeu şi dreapta credinţă ortodoxă.

Vă aşteptăm pe toţi, cei ce doriţi să vă împărtăşiţi din tezaurul nesecat al Ortodoxiei!