BURSĂ DE MERIT AL PAROHIEI GHIDIGHICI

BURSE DE MERIT al Parohiei Ortodoxe Ghidighici, ediția a 3-a

Elevii de la Gimnaziul “Ion T. Costin”, satul Ghidighici care au obținut rezultate excelente au primit BURSA – DIPLOMĂ și 5️⃣0️⃣0️⃣ LEI

din partea Bisericii Ghidighici.

❗️Pentru merite deosebite la învățătură și rezultate excelente obținute pe parcursul anului de studii 2023-2024:

Iuliana Lungu, cl. 9;

Alina Racu, cl. 4.

❗️ Pentru promovarea valorilor creștine, activitatea sârguincioasă în cadrul orelor de Religie și comportament exemplar:

Daniela Bulgaru, cl. 6;

Adelina Midori, cl. 5;

Ion Vasiliev, cl. 4;

Camelia Lapicus, cl. 4;

Alina Racu, cl. 4.

▶️ Parohia Ortodoxă din satul Ghidighici mereu susține copiii harnici, ascultători, erudiți și responsabili!

❤️ Biserica Ghidighici depune efort pentru creșterea unei generații sănătoase, care va forma o societate corecta si fericită, bazate pe CREDINŢA, CULTURA și DRAGOSTEA DE CARTE!

✅ ️Felicitări absolvenților, elevilor, părinților și cadrelor didactice pentru munca și colaborare fructuoasă!

✅️ Felicitări Părintelui Vasile Manică, profesor de Religie la Gimnaziul “Ion. T. Costin” pentru activitatea rodnica!

Cu gânduri alese și dragoste întru Hristos,

Preotul Maxim Melinti