CEASURI BISERICEȘTI LA ÎNDEMÂNĂ CREȘTINILOR

 

 

 

 

 

 

Astăzi, în duminica dinaintea Postului Învierii, creștini, prezenți la Liturghia au primit în dar o cărțulie „Ceasuri Bisericești”. Lucrarea a fost realizată de editura „Insula Fericirii” și vine în sprijinul credincioșilor noștrii, care vor citi în mod particilar ceasuri bisericești la timpul lor potrivit (Ceasul I: ora 7.00, Ceasul III: ora 9.00, Ceasul VI: ora 12.00, Ceasul IX: ora 15.00). Lucrarea este însoțită și de un număr de rugăciuni speciale, pentru lume, pentru împăcarea și unirea celor învrăjbiți, pentru comunitatea noastră și Rugăciune pentru unire a părintelui Sofronie Saharov.
În fiecare zi facem ca viața oamenilor să devină mai bună!

 

This slideshow requires JavaScript.

Lasă un comentariu

Calendar Creștin Ortodox

Arhiva Video

Vezi mai multe video

Susține Insula Fericirii!

Flickr Photos