EXCURSIA LA TIPOGRAFIA ARTPOLIGRAF

 

 

2️⃣4️⃣.0️⃣8️⃣.2️⃣0️⃣2️⃣2️⃣ – copiii din cadrul Școlii de Catehizare „Sf. Ioan Gură de Aur” a Bisericii noastre au avut parte de excursie neobișnuită la Tipografia „Artpoligraf” din Chișinău. Copiii au făcut cunoștință cu procesul de pregătire și tipărirea cărților, revistelor, precum și confecționarea obiectelor de promovare și publicitate. La final, copiii au fost serviți cu dulciuri și au primit în dar suvenire.

Mulțumesc Artpoligraf pentru inițiativa frumoasă și excepțională, care are ca scop cunoașterea muncii fizice și exprimarea unui respect față de alte profesii și specialități, dincolo de cele tradiționale și suprasolicitate!

#bisericaghidighici #școaladecatehizare #insulafericirii

 

Lasă un comentariu

Calendar Creștin Ortodox

Arhiva Video

Vezi mai multe video

Susține Insula Fericirii!

Flickr Photos