HRAMUL BISERICII NOASTRE

 

 

 

 

La data de 14 octombrie am marcat sărbătoarea hramului bisericii noastre – Acoperământul Maicii Domnului. În cadrul sfintei liturghii s-au rugat și s-au împărtășit circa 200 de creștini din Ghidighici, precum și numeroși oaspeți din România. La finalul serviciului divin preotul Vasile Manica a făcut prezentarea celor două cărți de-ale mele: Gurie Grosu „Catehismul prescurtat” și Grigorie Leu „Să stăm bine, să stăm cu frică, să luăm aminte!” (Editura “Insula Fericirii”). Tot cei prezenți au primit în dar numărul nou al revistei noastre pastoral-misionare „Nepsis”.
Iar în curtea bisericii creștinii au gustat din ospățul, pregătit cu ajutorul sătenilor.
Mulțumim tuturor organizatorilor acestui eveniment important, creștinilor noștri și oaspeților. Pace și multă fericire tuturor!

 

Lasă un comentariu

Calendar Creștin Ortodox

Arhiva Video

Vezi mai multe video

Susține Insula Fericirii!

Flickr Photos