La Ghidighici a avut loc lecţia publică a părintelui Savatie Baștovoi

Peste o sută de creștini din localitatea Ghidighici, precum și oaspeți din Chișinău, s-au adunat în bisericuța noastră ca să asculte cuvinte ziditoare a ieromonahului Savatie Baștovoi.

Am trăit o seara de gândire, de aduceri aminte, de povățuiri și sfaturi duhovnicești. Timp de două ore a ținut captivați în discuții folositoare părinte ieromonah. Au avut loc și întrebări din partea credincioșilor care s-au interesat de mai multe aspecte ale vieții creștine în epoca pe care o trăim.

În finalul întâlnirii, preacuvioșia sa a împărțit cu mare generozitate autografe pe cărțile sale.

Comuninitatea Parohiei Ortodoxe Ghidighici aduce sincere mulțumiri părintelui Savatie pentru că ne-a acceptat invitația noastră și ne-a oferit o lecție de neuitat.

1. Sarut mana. Rugam sa postati inregistrarea pe internet. Multe multumiri. Doamne ajuta.

Comentat de Adina-Oana din 23 March 2015 la 22:35