NAȘTEREA DOMNULUI LA BISERICA GHIDIGHICI

 

 

 

Slujba praznicala și lansarea volumului 2 al celor 20 de sfaturi pentru femeile creștine.
Biserica Ghidighici a fost astăzi neîncăpătoare. Colinde tradiționale a fost intonate de corul bisericii noastre, precum și de către Ansamblul Folcloric Altița. A urmat prezentarea succintă a cărții care am tipărit-o. Apoi, copilași, participanți la lecții de catehizare sub îndrumarea părintelui Vasile Manica au recitat mesaje de felicitare părinților cu prilejul Nașterii Domnului.
Spre final copii prezenți la slujbă au primit cadouri dulci, iar cei maturi, s-au înfruptat cu cozonac italian.
Mulțumesc tuturor celor care au sprijinit pregătirea și desfășurarea acestui eveniment binecuvântat!

 

Lasă un comentariu

Calendar Creștin Ortodox

Arhiva Video

Vezi mai multe video

Susține Insula Fericirii!

Flickr Photos