PELERINAJ PENTRU COPIII DE LA ȘCOALA DUMINICALĂ

2️⃣9️⃣.0️⃣8️⃣.2️⃣0️⃣2️⃣2️⃣ – Elevii Școlii Dumicale au avut parte de un pelerinaj la mănăstiri din raionul Orhei.

Perseverență, curaj, devotament, sârguință și dorința de a-l cunoaște pe Dumnezeu sunt printre cele mai importante calități ale celor 22 de elevi ai școlii duminicale ,,Sfântul Ioan Gură de Aur” de la Biserica Ghidighici, care astăzi au participat la un pelerinaj pe plaiul Orheiul.

Copiii au avut posibilitate să se închine în Sfintele Mănăstiri: Mănăstirea Curchi, Hirova și bisericile din cadrul ,,Complexului Natural Orheiul Vechi”, dar sau făcut cunoscuți cu istoricul, viața și activitatea așezămintelor monahale.

⚠️ Amintim ca duminică, de duminica desfășurăm lecții de catehizare cu copii.

🙏 Mulțumesc părintelui Vasile Manica – coordonatorul Școlii Duminicale pentru organizarea și desfășurarea evenimentului misionar-educativ.

👉 „Lăsaţi copiii să vină la Mine şi nu-i opriţi, căci a unora ca aceştia este împărăţia lui Dumnezeu.” (Marcu 10, 14).

#bisericaghidighici #ȘcoaladeCatehizare #insulafericirii