Studiul Biblic la Ghidighici

În aceasta seara, creştinii noştrii au revenit din nou în incinta Bisericii din s. Ghidighici, pentru studiul biblic. Noi continuăm, capitol cu capitol să citim şi să analizăm textele Sfintei Scripturi.
De data aceasta noi am studiat capitole 15-20 din cartea “Numerii” a Vechiului Testament.
Reamintim că în toată duminica, între orele 17.00 şi 19.00 au lecţii de catehizare pentru cei adulţi, unde noi studiem Sfânta Scriptura, cum se credem şi ce să facem pentru mântuirea noastră. Lecţiile noastre începem cu intonarea rugăciunii “pentru citirea cu folos a Sfintei Scripturi”, alcătuite de către Sfântul Ierarh Ioan Gură de Aur.
Sunt poftiţi toţi doritori de a cunoaşte învăţătura şi tradiţia autentică a Biserici Creştin-Ortodoxe.