CEASURI BISERICEȘTI LA ÎNDEMÂNĂ CREȘTINILOR

 

 

 

 

 

 

Astăzi, în duminica dinaintea Postului Învierii, creștini, prezenți la Liturghia au primit în dar o cărțulie „Ceasuri Bisericești”. Lucrarea a fost realizată de editura „Insula Fericirii” și vine în sprijinul credincioșilor noștrii, care vor citi în mod particilar ceasuri bisericești la timpul lor potrivit (Ceasul I: ora 7.00, Ceasul III: ora 9.00, Ceasul VI: ora 12.00, Ceasul IX: ora 15.00). Lucrarea este însoțită și de un număr de rugăciuni speciale, pentru lume, pentru împăcarea și unirea celor învrăjbiți, pentru comunitatea noastră și Rugăciune pentru unire a părintelui Sofronie Saharov.
În fiecare zi facem ca viața oamenilor să devină mai bună!

 

This slideshow requires JavaScript.

Lasă un comentariu

Calendar Creștin Ortodox

Arhiva Video

Vezi mai multe video